By | 10.4.2018

Vycestovat do zahraničí, tedy do zemí Evropy nebylo dříve tak snadné, jako je teď. Dříve jste museli mít s sebou cestovní pas a projet přes hranice. Dnes jsou hranice zrušené a do členských států EU se již může cestovat pouze s občanským průkazem. V současné době cestování po Evropě není příliš bezpečné a rodiče mají proto strach pustit své děti do světa. Pro mládež je ale pobyt v zahraničí obrovskou zkušeností. Ať už se tedy váš syn nebo dcera chystá do zahraničí za studiem, za prací nebo jako Au pair, získá tyto zkušenosti:
vlajky na stožáru
·        Rychleji se osamostatní
Tím, že se nebude moci spolehnout na pomoc rodičů, se naučí starat sám o sebe, větší zodpovědnosti a při vyřizování jakýkoliv záležitosti se naučí spoléhat sám na sebe.
·        Naučí se cizí jazyk nebo se v cizím jazyce zdokonalí
Pokud se chce opravdu zdokonalit v cizím jazyce, v zahraničí toho dosáhne mnohem rychleji, protože tam neuslyší nic jiného než cizí jazyk. Je možné, že se zdokonalí nejen v angličtině, ale naučí se mluvit mateřským jazykem dané země. Nedoporučuje se připojovat k Čechům, protože potom má dotyčný tendenci mluvit opět česky. V rámci studia zde má také možnost navštěvovat jazykový kurz, který mu/jí ke zdokonalení se v jazyce pomůže.
·        Pracovní zkušenosti
Tím, že bude pracovat v zahraničí, se naučí nejen pracovním návykům, ale také hospodařit s penězi.
Vancouver v Kanadě
Noví přátelé a lepší porozumění jiným kulturám
Během svého pobytu získá nové přátele z různých kultur, což může vést k jejich většímu porozumění.
Všechny tyto zkušenosti ze zahraničí mohou vašemu dítěti později pomoci při ucházení se o práci. Těmito zkušenostmi nejen obohatí svůj životopis, ale také své dokonalé znalosti cizího jazyka může uplatnit při pracovním pohovoru a následně tak získat pracovní místo mnohem snadněji a rychleji.
oblázková pláž
Doporučení na závěr
Vzhledem k současné situaci, která v Evropě panuje, by bylo dobré, kdyby cestující ovládal alespoň jeden cizí jazyk natolik dobře, aby se dokázal domluvit složitějšími jazykovými obraty a předešel tak nedorozumění na obou stranách. Proto, aby  byla/byl schopný/ schopná řešit problémy např. s platební kartou nebo v případě, že na letišti dojde k výpadku IT systému, stačilo by mít znalosti AJ přinejmenším na úrovni mírně (B1) až středně pokročilé (B2). S touto úrovní angličtiny by již neměl být problém se domluvit.  
ŠŤASTNOU CESTU A PŘÍJEMNÝ POBYT!!!

4.6/5 - (7 votes)