By | 26.8.2021

Většina lidí považuje rodinný dům za skvost, ve kterém mají neomezené množství možností k tomu, jak si ho zařídit a uspořádat v něm dané místnosti tak, aby byly naprosto perfektní. Není se čemu divit, protože je nepopíratelným faktem, že rodinný dům nabízí něco, co vám obyčejný byt neposkytne – ani kdyby chtěl. A tím je podkrovní bydlení.
Při jeho zařízení a přestavbě na obytný prostor, je však nutné, abyste zvolili správnou místnost, která tam bude mít své působení.
pokrovní ložnice

Podkroví jako dětský ráj

Už dávno není pravdou, že je podkroví určené k tomu, aby se na něm hromadily různé věci, které nemáte kam uložit. Dnes se klade důraz na obydlení každé části domu, která je k tomu přizpůsobená.
Podkrovní místnost je zpravidla nejvíce prostorná a poskytuje poměrně velkou plochu k tomu, jak si ji zařídit. Díky střeše je však opticky menší, než se může zdát a pohyb v něm, je i z toho důvodu poněkud omezený. Rekonstrukci však můžete pojmout tak, že z něho vytěžíte maximum pohodlí a uděláte v něm třeba i kouzelný a fantastický dětský pokojíček.
Díky střešním oknům nabízí nespočet světla. Děti můžou podkroví využít i z hlediska designové stránky, protože je už samo o sobě dostatečně ozvláštněné, takže si s výběrem dekorací a nesmyslných detailů, nebudete muset lámat hlavu. Bohatě vám postačí vymalovat a zakomponovat do něho věci, které budou odpovídat všemu, co děti k jejich životu potřebují. Navíc se v této části domu nachází maximální soukromí, čeho si budou vážit nejvíce.
dalekohled v podkroví

Ložnice – jedinečný prostor pro váš klid

Pokud se chcete od vašich dětí nějakým způsobem separovat a mít pro sebe alespoň jednu místnost, do které vám v průběhu jejich dovádění nebudou pořád utíkat, je na místě zvolit podkroví za vaše království, do kterého si umístíte ložnici.
Kromě pohodlné a rozměrné postele, si ji můžete ozvláštnit menší pohovkou, vaší šatnou nebo klidně využít i kousek prostoru pro vaše pracovní aktivity.
Navíc, díky tomuto šikovnému řešení, které vám přinese dostatek klidu a soukromí, můžete uvolnit větší a prostornější místnosti vašim dětem nebo návštěvám, které u vás čas od času přespí.

2/5 - (1 vote)