By | 22.12.2017

Každé dítě tento sportovní prostředek zcela jistě zná. Trampolína je skvělá, avšak někteří určitě ví i její stinnou stránku. Tou je poměrně velké nebezpečí při nepříliš rozumných skocích. Stačí nějaké nešťastné rozhodnutí, a rázem může dítko letět mimo skákací plochu. Této situaci je možné zabránit chytrým způsobem, a to volbou vhodného ochranného prvku – ochrannou sítí na trampolínu. Kde však tento prvek zakoupit a jak jej namontovat?

brýlatá holčička

1.    Volte pouze osvědčené obchody

První radou je vybírat ve specializovaných obchodech. Takové obchody si nedovolí nabízet svým zákazníkům pochybné produkty, které nesplňují známá kritéria pro kvalitní zabezpečení trampolíny.

2.    Myslete na rozměr své trampolíny

Ne každý má na své zahradě klasický rozměr, a to celé tři metry v průměru. Pokud máte větší sportovní plácek pro skákání, pak budete potřebovat i větší zabezpečovací prvek, jehož celková délka se bude rovnat obvodu samotného sportovního náčiní.

3.    Nezapomínejte na kvalitu vybíraného produktu

Jestliže chcete mít jistotu, že vaše ratolest bude opravdu kvalitně zabezpečená, pak nevěřte samotného obchodu, ale snažte se daný produkt vždy prověřit natolik, abyste mohli mít skutečnou jistotu. Jakmile to uděláte, můžete mít jistotu, že vaší ratolesti se nic nestane.

veselá zábava

4.   Pravidelně zabezpečovací produkt kontrolujte

I když si myslíte, že jste vybrali správně, a to v osvědčeném obchodu, a navíc jste si produkt před koupí sami zkontrolovali, stále nezapomínejte na to, že častým využíváním sportovního náčiní se může jednoduše stát, že zabezpečovací prvek již nebude plnit tak velkou úlohu, jak jste chtěli. Proto je nutné pečlivě kontrolovat, zdali je všechno v pořádku.

5.   Dávejte si velký pozor již při montáži

Tento nešvar je bohužel velmi častý. Mohou za to lidé, kteří si myslí, že kvalitním výběrem to končí. Naopak, nic tím nekončí, neboť ještě důležitější je správná montáž. Pokud se montáži opravdu budete věnovat, můžete očekávat, že tento prvek bude plnit své předpoklady na maximum.