By | 26.8.2021

Konec starých časů

Klasickým žárovkám, na které jste byli po celá léta zvyklý, už zřejmě odzvonilo. Dnešní trh nabízí celou řadu LED žárovek různých značek a od mnoho výrobců, volit můžete z několika odstínů bílé – neutrální bílá, teplá denní bílá nebo studená bílá a světlo lze i regulovat pomocí ovladače. LEDžárovky jsou jak pro domácnost, tak i pro komerční účely. Nespornou výhodou je jejich dlouhá životnost, a to až třicet tisíc hodin, energetická třída A+, úsporný provoz, kdy lze ušetřit až 80% nákladů na elektrickou energii a světelný tok je 1 350 lumenů, plnohodnotně tak dokáže nahradit stowattovou klasickou žárovku. 
stropní svítidlo
Výhody LED žárovek

Žárovky LED E27 patří k těm levnějším, ceny se pohybují od 39,- Kč, ale můžete si pořídit i dražší za 1 000,- Kč, zakoupit lze i sety včetně ovladače a vypínačů, tady se cena pohybuje od 3 500,- Kč do 5 500,- Kč. Co se týká závitu, nejběžněji používaný je o průměru 27 milimetrů a je využívaný pro lampičky, lustry a jiné zdroje světla o napětí 230 V, tedy běžně používaná svítidla v našich domácnostech. LED žárovky E27 mají výkon od 4 W do 58 W, volit můžete mezi klasickými, bodovými nebo všesměrovými, vybírat můžete různé velikosti závitů. Mezi přední výrobně patří  Panasonic, Phillips, Polaroid, Technaxx.
strom v žárovce
Luxusnější světlo

Pokud si chcete dopřát trochu luxusu, je zde pro vás inteligentní osvětlení v moderním designu, které lze ovládat díky příslušné aplikaci z tabletu nebo smartphonu.  Taková aplikace umí světlo zesílit či ztlumit, zhasnout či rozsvítit v daný čas a měnit odstíny. Součástí systému je chytrý vypínač a bezdrátový stmívač. Základní balíček obsahuje kromě zmíněných součástí i dva kusy žárovek a jeho cena se pohybuje od 1 500,- Kč. Pokud si budete chtít v zimě dopřát trochu slunce, stačí naladit světlo podobné tomu slunečnímu, červený odstín bude zase napodobovat romantický západ slunce.

4/5 - (2 votes)