By | 16.5.2019

Je to masožravec. Ale hodit jí doobrat kost z kuřete od vašeho oběda, je hloupost. Její přirozenou potravou je svalovina, chrupavky, vnitřnosti, ale kosti nikdy! Jde o nestravitelnou část potravy, která může vážně poškodit střeva nebo v nich způsobit zánět. Můžou být příčinou zácpy.
Za normálních okolností, kdy si loví potravu, chytí asi 20 myší denně. Proto je nesmysl, krmit ji jen jednou či dvakrát za den. Sama sní něco tak 15x -25x, protože nedokáže ulovit velké zvíře a pak ho trávit zbytek dne. Ona sní trochu a pak odejde. K jídlu se vrací a jí po troškách.
Jestli máte pocit, že špatně jí, je to asi proto, že vámi nastavený způsob stravování jí nevyhovuje.
krásná kočka
Když jdete kupovat stravu, všímejte si na balení uvedené doporučené denní dávky, která je závislá na hmotnosti a stáří. Je to pouze orientační sdělení, protože skutečná potřeba vašeho chlupatého mazlíčka může být vyšší nebo nižší a to podle jejího věku a aktivity.
Organismus vyžaduje přísun aminokyselin. Bez nich se neobejde. Protože v doma vařené stravě neodhadnete jejich množství, je nutné kupovat komerčně vyráběnou stravu. Pokud někdo z vás namítne, že kočky na vesnici také žijí jen ze zbytků a z toho, co si uloví, má sice pravdu, ale není to vyvážená strava. To se pak odráží na jejich zdraví, vývoji a pochopitelně brzkém úhynu, kdy k němu dochází díky oslabené imunitě.
Porozhlédněte se po kvalitních konzervách. Ale upozorňuji, že vy můžete chtít to nejlepší, ale jí zachutná konzerva, která není svým složením zase tak úžasná.
dlouhosrstá číča
Jsou šíleně mlsné a vy neustále mějte na paměti .
Mají až 500 chuťových pohárků a proto je důležité nepodstrojovat jim šunkou, paštikou, ale naopak již od mládí je zvykat na granule. Možná vám to přijde líto, ale tím ji naučíte, aby neloudila a nebyla tolik vybíravá v jídle.
Je až směšné, když vegetariáni se snaží naučit kočku žít jejich životním stylem. Jsou to masožravé šelmy a maso potřebují ke svému zdraví. Vlastně se dá říct, že nedávat maso kočce, je týrání zvířat! Bez masa bude mít problém s růstem, špatným zrakem a myslete na to, že nikdy by si dobrovolně život bez masa nevybrala.
Ale pozor! I krmiva, která jsou v nabídkách obchodů a jsou na ně bombastické reklamy, nejsou dlouhodobě vhodná. Ani barevné granule, nebo výhodné balení pro psy, protože kočka potřebuje více bílkovin a méně hořčíku než pes. Díky zvýšenému množství hořčíku ve stravě, se jim dělají močové kameny.
Nestřídejte značku potravy. Vyberte kvalitní a u té zůstaňte. Tedy, za předpokladu, že vašemu mazlíčkovi je vhod. Občas jí v rámci značky kupte něco s jinou chutí. Nedávejte jí čokoládu, solené potraviny, syrové maso s granulemi a kapsičkami. Může to vyvolat zažívací potíže. Ani mléko, které je s kočkami spojované, nepodávejte. Nestráví ho a bude mít těžký průjem.
Pokud se budete řídit zásadami správného stravování, vaše čičinka bude zdravá, veselá, bude mít krásnou srst a zažijete s ní dlouhá léta spoustu radosti.