By | 22.4.2019

Hlavním městem jeWllington, který je významným přístavem. Je zajímavostí, že jde o nejjižněji položené hlavní město světa. Naleznete tu spoustu památek i vyhlídek. Jednou z nich je Mount Victoria.
Další město, které vás může zaujmout je Nelson, které leží na východě. Jeho součástí je stejnojmenný národní park. Své jméno získalo na počest britského viceadmirála Horatia Neslona, která porazil francouzskou a španělskou flotilu v bitvě o Trafalgar.
hodiny na budově
Hokitikaje městem nefritového řezbářství. Sehrálo významnou roli při utváření maorské kultury. Nesmíme zapomenout, že jeho součástí jsou zlatokopecké osady Hari Hari a Ross, a odtud vede trasa k údolí k ledovci Franz Josef. Těsně nad hladinou moře se nachází ledovec Fox Glacier.
Vzpomeňme i na město Arrowtown, které leží podél řeky Arrow. Taktéž je spjato s érou zlatokopecké horečky.
Nový Zéland je skvělým místem pro levné cestování, toulky po bushi, nebo chození po horách. Naleznete levné přírodní kempy, které jsou ideální pro cestovatele s obytnými dodávkami, kteří tak nemusí platit za ubytování.
Prvním novozélandským národním parkem bylNP Tongariro. Leží uprostřed Severního ostrova a jeho rozloha je 796 kilometrů čtverečních. Leží na něm spousta činných sopek. Ale spatříte tu řadu posvátných maorských míst a můžete si vybrat ze spousty cyklistických stezek.
Park NP Abel Tasmanje lemován krásnými plážemi s bílým pískem a tyrkysovým mořem. Je protkán sítí cest a cyklostezek. Součástí jsou i tradiční chaty, kde si můžete objednat místní speciality. 
Nacházejí se zde i půjčovny kajaků.
Národní park Nelson Lakesvám představí svou raritu.  Na horách parku se nachází ski areál a dvě hlavní jezera vám v létě nabídnou koupání a chytání ryb. Jezery Rototi a Rotoroa se prohánějí hejna pstruhů.  
Ale země je známá i svými sirnými a termálními oblastmi. Jedna z nich se nachází kousek od malebného městečkaRotorua. Nazývá seWhakarewarewa. Jsou to zdejší největší lázně. Najdete tu sirné prameny, horké bahno s léčivými účinky a horkou kyselku vyvěrající ze země.
hory na novém zélandu
Když se budete chtít vydat na vyhlídku, tak při prohlídce města Wellingtonu se dostanete k lanovce, která vás vyveze na vrchol Bob´s Peak. Pohledem do okolí budete fascinováni.
Vydáte-li se k jezeru Taupo, budete míjet nádhernou oblast s vodopády a divokými vodami Huka Falls.
Fjord Milford Soundvám bude povědomý. Až později zjistíte, že ho znáte z Tolkienovy ságy.
Zde se natáčely scény z Amon Henu, Isengardu a Lothlorienu.
Jako všichni si budete chtít odvézt, kromě zážitků, nějaký suvenýr. Oblíbené jsou maorské řezbářské práce z kosti, ze dřeva a z jadeitu. Nebo ozdoby a šperky z modrých a zelených mušlí. Z kůže a kožešin se vyrábí klobouky a pláště. Z ovčích kožešin koberce, boty, předložky, aj. Pro dámy jsou hojivé krémy z čajovníku. Ale také si můžete koupit novozélandské víno a whisky. Zajímavostí je medová vodka.
Návštěvou této země budete okouzleni. Nabízí vše, co srdce zhýčkaného turisty žádá.

Cesta do ráje
5 (100%)3